مجله آکادمی باغ کتاب

راحت بخواب

برای بسیاری، بیدار شدن از خواب در هنگام صبح چالش‌برانگیز است. بعضی از افراد بیدار می‌شوند، به بقیه اطلاع می‌دهند که هنوز فرصت دارند ۵ دقیقه دیگر بخوابند، و دوباره به خواب می‌روند و این روند ادامه خواهد داشت. برخی دیگر برای بیدار شدن به زنگ ساعت احتیاج دارند و برخی دیگر بدون هیچ مشکلی و براحتی از خواب بر‌می‌خیزند.

در اینجا به روشی اشاره می‌کنیم که به روش ۱۰-۳-۲-۱-۰ معروف است و توسط یک مربی ورزش ابداع شده است. با استفاده از این تکنیک می‌توانید خواب آرام و راحتی داشته و روز بعد نیز احساس شادابی و سرزندگی کنید

۱۰ ساعت قبل از خواب

این مقدار زمانی است که بدن برای پاک‌سازی سیستم گردش خون از کافئین نیاز دارد. بنابراین از مصرف قهوه، چای سیاه یا سبز، نوشابه، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و شکلات خودداری کنید.

۳ ساعت قبل از خواب

اگر سه ساعت بیشتر تا ساعت خواب‌تان باقی نمانده، لطفاً چیزی نخورید. بدن مقادیر بسیار زیادی انرژی صرف هضم وعده غذایی‌ای می‌کند که دیر خورده شده است. در این مورد، در طول شب که در منزل در حال استراحت هستید، بدنتان در واقع به شدت مشغول کار است. در نتیجه وقتی بیدار می‌شوید احساس می‌کنید تمام شب در معدن ذغال سنگ کار کرده‌اید.

۲ ساعت قبل از خواب

از این زمان به بعد، دیگر کار نکنید و به مسائل کاری فکر نکنید. فردا را از شما نگرفته‌اند.

۱ ساعت قبل از خواب

از این زمان به بعد، تلویزیون نگاه نکنید و از کامپیوتر و تلفن همراه استفاده نکنید. اجازه دهید چشمان و ذهن‌تان استراحت کنند.

۰ دقیقه قبل از زنگ زدن ساعت

زنگ ساعت را خاموش کنید و سریع از رختخواب خارج شوید. هرگز برای ۱ دقیقه خواب بیشتر، زنگ ساعت را دوباره و دوباره تنظیم نکنید. بیدار شدن بلافاصله پس از زنگ زدن ساعت باعث می‌شود سریعاً برنامه روزانه‌تان را شروع کنید.

برگرفته از: earlytorise


 

نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.