مجله آکادمی باغ کتاب

قورباغۀ شیشه ای

قورباغۀ شیشه ای به دلیل پوست نیمه شفافی که دارد، به «قورباغۀ شفاف» هم معروف است. «نیمه شفاف» یعنی اینکه شما می توانید درون چیزی را ببینید. شما می توانید قلب و اندام های قورباغۀ شیشه ای را از طریق پوست این جانور، ببینید.

قورباغه های شیشه ای در آب و هوای گرم و در آمریکای مرکزی و جنوبی و کشورهایی مانند مکزیک زندگی می کنند.

حقایقی دربارۀ قورباغۀ شیشه ای

قورباغه های شیشه ای آب و هوای استوایی را بسیار دوست دارند و در جنگل های بارانی و معمولاً بالاتر از سطح آب و بالای درختان و زندگی می کنند.

60 نوع قورباغۀ شیشه ای متفاوت وجود دارد.

رنگ قورباغه های شیشه ای سبز روشن یا سبز زیتونی است و تشخیص دادن آنها کار سختی است. بعقیدۀ بعضی دانشمندان بدلیل سبز بودن رنگ قورباغه های شیشه ای، تشخیص و پیدا کردن آنها برای صیادان سختتر می شود و همین موضوع به در امان ماندن آنها کمک می کند.

قورباغه های شیشه ای گوشتخوار هستند، یعنی گوشت می خورند. این جانوران، تعداد زیادی از انواع مختلف عنکبوت ها و حشرات دیگر را می خورند.

آنها معمولاً حدود 10 تا 14 سال زنده می مانند.

این قورباغه ها بسته به نوعشان، در اندازه های متفاوتی وجود دارند. طول انواع کوچکتر، ممکن است کمتر از یک اینچ (2.54 سانتیمتر) باشد، اما اندازۀ انواعی که طول بیشتری دارند ممکن است حدود 3 اینچ (7.62 سانتیمتر) باشد. 

قورباغه های شیشه ای ترجیح می دهند که در شب بیرون بیایند، یعنی آنها جانوران شب زی هستند. علاوه بر این، آنها جزء جانوران قلمرودار هستند و برای دفع کردن و جلوگیری از ورود حیوانات دیگر به قلمروشان، سر و صدا راه می اندازند. حتی ممکن است برای بیرون نگه داشتن حیوانات دیگر از قلمروشان، از زور استفاده کنند.

قورباغه های نر نقش پدرانۀ مهمی را برای در امان نگه داشتن تخم ها از دست حشرات و انگل های دیگری که ممکن است صیاد این تخم ها باشند، ایفا می کند.

منبع: coolkidfacts (2020)

ترجمه: آکادمی کودک باغ کتاب تهران


 

نظرات کاربران

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.